Powstałe w 2012 roku Polskie Towarzystwo Edukacji Medialnej jest towarzystwem naukowym, którego celem jest popularyzowanie wiedzy o mediach i edukacji medialnej poprzez integrację środowiska badaczy i praktyków edukacji medialnej; współpracę z instytucjami systemu edukacji oraz kultury; działalność wydawniczą; organizowanie spotkań naukowych, seminariów, kongresów i warsztatów.
Chcesz przystąpić do Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej?
KONGRES EDUKACJI MEDIALNEJ to cykliczne, odbywające się co dwa lata ogólnopolskie spotkanie badaczy i praktyków edukacji medialnej, którego celem jest debata nad kluczowymi zagadnieniami dotyczącymi wpływu mediów i nowych technologii komunikacyjno-informacyjnych na różne sfery życia człowieka. Dotychczas odbyły się trzy takie wydarzenia: w Krakowie, Lublinie oraz Gdańsku-Gdyni, online (w 2021 roku, podczas pandemii) oraz w Warszawie 2023 roku. Kolejny kongres jest planowany na 2028 rok, w Katowicach.
WIECZORYNKI Z EDUKACJĄ MEDIALNĄ to cykliczne spotkania online badaczy i praktyków edukacji medialnej, które odbywają się kilka razy w roku. Członkowie PTEM oraz zaproszeni goście dzielą się wiedzą i najnowszymi wynikami swoich badań z obszaru edukacji medialnej. Wieczorynki to także miejsce dla praktyków: nauczycieli i edukatorów. Nagrania ze spotkań znajdują się na naszym kanale YouTube.
